Dřevodílna

V naší dřevodílně vznikají různé druhy výrobků a některé z nich nabízíme i k prodeji. Máme rádi ruční výrobu a pěknou čistou práci se dřevem. Protože máme raději hobliny než piliny, výrobky by spíše zapadaly do kategorie „tesařina“ než „truhlařina„.

Vše co děláme je dost „šmrncnuté“ permakulturou. Baví nás používat přírodní materiály v té nejpřirozenější podobě a opracovávat je nádhernou řemeslnou ruční prací. Stavíme různé malé stavby z kulatiny za použití čistých tesařských spojů jako jsou pergoly, dřevníky, letní kuchyně, altány nyní je v plánu i prototyp sauny, nebo menší obytný domeček technikou cordwood.

Máte-li nápad nebo rovnou zájem něco podobného třeba u vás doma postavit, dejte nám vědět, rádi se s vámi na tom budeme podílet nebo vám to rádi rovnou postavíme!

Lavičky

Nabízíme ručně tesané rustikální lavičky ze smrkového dřeva. Konstrukce je 100% dřevěná bez použití jakéhokoli dalšího spojovacího materiálu. Povrch je zcela bez úpravy, v případě zájmu můžeme použít některý přírodní olej.

Líbí se nám, že až lavička doslouží nezbyde z ní nic než kompost 🙂

Ale samozřejmě můžeme vyrobit lavičku podobného stylu na míru, jak je libo.

Police z jednoho kusu dřeva

Zachovaný přirozený tvar tlusté kulatiny stromu, do kterého jsou vydlabány jednotlivé police. Ideální k využití rohu místnosti třeba jako knihovnička. Naše prvotní motivací bylo výroba této police jako podstavec pod reproduktor.

Rozměry jsou různé, dle šířky a výšky kulatiny rovněž počet polic.