• Děti v Haluzí

  Luční benefiční slavnost

  V SOBOTU
  1.8.2020
  OD 15:00
  NA LOUCE U OPATOVIC II
  (Uhlířské Janovice)

  Velkou část našeho léta zabrala organizace Luční benefiční slavnosti. K jejímu uspořádání jsme se rozhodli velmi spontánně – když to s naším lesním klubem začalo vypadat opravdu vážně 🙂 Měli jsme pocit, že to je ideální způsob, jak se seznámit s naším širým okolím (příjemnou formou), jak utužit náš tým a vztahy v komunitě rodičů (i ne-školkových dětí) a sympatizantů a jak získat nějaký finanční obnos na zajištění zázemí lesního klubu. Pravidelný měsíční rozpočet totiž pokryje jen aktuální náklady, na investice je třeba myslet úplně mimo a speciálně 🙂 Dali jsme o sobě opravdu úspěšně vědět, jen díky Luční benefici o nás byla zmínka v několika místních novinách, plakáty visely po celém kraji a sociální sítě jsme též úspěšně zaplavili. Co si budeme povídat, kvůli pár cuketám ze zahrádky, Simbově povedené dřevostavbě či lesními klubu jako takovému, bychom takové úsilí v PR nebyli schopni vyvinout 🙂 Závazek k mnoha účinkujícím nás ale podněcoval k vysokému výkonu. Účinkujících bylo opravdu nemálo, za bezúplatné vystoupení všem děkujeme! Taktéž velký dík patří všem návštěvníkům za podporu ve formě vstupného a městu Uhlířské Janovice za zapůjčení lavic a stolů. Čistý výdělek dosáhl částky 33 533 Kč! Akce to byla nádherná, louka byla plná dětí a v závěru jsme všichni vesele tančili. Níže se můžete pokochat fotkami a podrobně rozepsaným programem. Příští akce bude určitě komornější, tohle byl ale krásný křest Haluzí 🙂

  DĚKUJEME ZA ÚČAST A PODPORU!

  Kutnohorský deník OBRAZEM:
  Luční slavnost finančně pomohla k provozu lesní školky

  Další fotky od našeho skvělého souseda Josefa Slavíčka:

  Svou účastí jste PODPOŘILI nově vznikající dětský lesní klub (lesní školku) Děti v Haluzí!

  Děkujeme Vám za krásný den!

  Program

  15:00-17:00

  Odpolední dílny pro děti:

  • Výtvarně-tvořivá s Isill Art
  • Hudební & jamovací s profesionálními muzikanty
  • Pohybová s aikidem

  17:00

  Divadlo KampaO psu PES
  (pro děti od 0,6 psího věku)

  15:15

  Beseda s Krkavčí matkou

  15:15-18:15

  Výroba huarache sandálů

  17:00

  Aikido workshop pro dopělé:

  18:00

  Kapela PS
  (romské lidové i nelidové písně)

  19:30

  Vilémova kapela
  (heavy indie)

  21:00

  KriminalRoman
  (stoner rock-funk)

  Vstupné

  Dospělí

  490 Kč

  Děti

  150 Kč

  (Od 3 let včetně)

  Veškerý výtěžek poputuje na technické zázemí dětského lesního klubu.
  Akci pořádá nezisková veřejně prospěšná organizace Děti v Haluzí z.s.

  Pestré občerstvení zajištěno!

  Skvělé esspresso i cappuccino připraví Zašívárna espresso bar.
  Pivo i limo potečou proudem! Jsou přislíbeny burgery s trhaného masa, vegeburgery, dezerty a mnoho dalšího! Snad i čajový koutek bude 🙂

  Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Luční benefiční slavnost
 • Zemědělství

  Seno 2020

  Uvádíme náš první „prodejní“ výrobek vzrostlý z vlastní hlíny 🙂 Je to seno. Na dříve intenzivně zemědělsky obhospodářovávaném poli, které jsme s našimi pozemky do Haluzí získali, jsme loni na jaře nechali zasít vojtěško-jetelo-travinu, čímž jsme se postupně rozhodli měnit tuhle „vyšťavenou“ zeminu na cokoli kvalitnějšího a použitelnějšího. Letos jsme poprvé z tohohle 2,4 hektaru sklidili. Byla to sranda, protože jsme to nikdy dříve nědělali 🙂 Ale díky štěstí začátečníků a mnoha radám selsky zkušených sousedů a i jejich pomoci, se nám to nakonec podařilo.

  Trávu jsme si nechali posekat od místních zemědělců a seno jsme pak sušili a řádkovali asi 200 let starým „sluníčkovým“ obracákem, který je tak prostý, že se dá tahat i za autem (v našem případě VW T4 Syncro) a není třeba traktoru, což byla celkem výzvam ale zároveň super zážitek.

  Problémy se objevily, projevily a pominuly a nakonec můžeme napsat, že se nám podařilo z louky vykutálet celkem 37 balíků pořádného sena na prodej.

  Kdybyste měli třeba někdo o příští várku zájem dejte vědět! 🙂

  Simba

 • Permakultura

  Záhonoviště!

  Momentálně vrcholí jarní práce na našem záhonovišti. Jeho tvorbu jsme započali již loni, stavbou skleníku a asi 5 hlubinně zúrodněnými permakulturními záhonky.

  Letos jsme do záhonoviště vložili mnohem větší množství energie a zrovna dokončujeme záhonky s číslem 16 a 17. Těším se, až spočtu celkovou plochu záhonů dohromady, až tenhle výtvor bude kompletní (asi nikdy kompletní nebude 🙂 )

  Celkem počítám, že padne 6 tater kozího vyzrálého hnoje, asi 40 kubíků štěpky, 6 vozíků dřeva, cca 5 kubíků dřevěného uhlí (biouhlu), celá půda stodoly starého sena, cca 1/4 veškeré vykopané hlíny (ornice) kterou tam vracíme, 100 kg kamenné moučky z lomu, roční obsah kompostovacích toalet, 2 hromady 18-denního Berkeley kompostu (jako člověk vysoké) a jedna hromada starého 3-letého kopostu.

  Kolečka jsem už dávno přestal počítat… 🙂

  Záhonoviště v Haluzí (Květen 2020)